TPMS (Tire-pressure monitoring system) Monitoring ciśnienia w pojazdach

Producenci samochodów i ogumienia zalecają kontrolę, co 1-2 tygodnie i przed dalszymi wyjazdami. Tu z pomocą przychodzi TPMS (Tyre Pressure Monitoring System), czyli znakomite narzędzie badając ciśnienie opon w czasie rzeczywistym. Systemy składają się z dwóch głównych elementów: sensorów, które zastępują zakrętki na zaworkach od opony i przesyłają drogą radiową informację o stanie ciśnienia i monitora umieszczonego w kabinie kierowcy, który otrzymuje informację od czujnika i na bieżąco informuje o ciśnieniu opon nie zależnie czy pojazd jest w ruchu czy podczas postoju. Kiedy stan ciśnienia w poszczególnych oponach jest zbyt niski lub za wysoki system natychmiastowo alarmuje kierowcę.

Dużą zaletą rozwiązania, jakie proponujemy jest intuicyjny montaż. Monitor który wyświetla informację można umieścić w dogodnym dla kierowcy miejscu za pomocą przyssawki (tak jak GPS) natomiast czujniki należy przykręcić na wentyl koła w miejscu kapturka. Badania terenowe przeprowadzone na dystansie ponad 120 tyś km wykazały, że czujniki zamontowane zgodnie z naszą instrukcją nie odkręcają się i nie luzują.

Ważną informacją jest również to, że menu wyświetlacza posiada polską wersje językową.

Zalety TPMS:

Zmniejszenie zużycia paliwa. Odpowiednio napompowana opona przyczynia się do mniejszego spalania paliwa:
  • 0,2 bara zwiększa zużycie paliwa o 1%,
  • 0,4 bara zwiększa zużycie paliwa o 2%,
  • 0,6 bara zwiększa zużycie paliwa o 4%.
Źródło: niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego GTÜ.

W oparciu o dane z 2006 r. Europejskie Centrum Techniczne szacuje, że 40% pojazdów notuje zwiększone zużycie paliwa o 2,8% ze względu na zbyt niskie ciśnienie w oponach, co oznacza marnotrawstwo 8,1 miliarda litrów paliwa o wartości 9,5 miliarda €.

Wydłużenie czasu pracy opony. Źle napompowane opony są przyczyną nadmiernego nagrzewania się lub rozwarstwienia się. W ostateczności prowadzą do nieodwracalnego uszkodzenia opony.

Zapobiegają uszkodzeniu felgi. Opony, w których brakuje ciśnienia są bardziej podatne na uszkodzenia felgi, co wiąże się z dużym wydatkiem.

Zmniejszenie przestojów i konserwacji. Źle napompowane opony prowadzą do kosztownych godzin przestoju i konserwacji.

Poprawa bezpieczeństwa. Brak odpowiedniego ciśnienia powoduje wydłużenie drogi hamowania. Badania przeprowadzone przez wiodącą firmę w branży oponiarskiej wykazały, że aż 18 % wypadków na drogach było spowodowane niewłaściwym stanem ogumienia.

Ochrona środowiska. Nie odpowiednio napompowane opony przyczyniają się do zwiększenia emisji CO2 w atmosferze. Obecnie, tocząca się w Unii Europejskiej debata w sprawie przeciwdziałania zmianom klimatu, a także najnowsze prace nad ograniczaniem emisji CO2 tzw. Białą Księgą (Transportation White Paper).

Poprawiona stabilność prowadzenia i hamowania. Opony odpowiednio napompowane zwiększają stabilność, prowadzenia i wydajność hamowania, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa kierowców oraz komfortu podróży.

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji o produkcje to prosimy o kontakt pod numerem +48 699 200 200 lub na emaila: biuro@upway.pl

Menu

Załączniki

Broszura do pobrania

Kontakt

Zadzwoń: 600 173 576 lub wypełnij formularz: